Michelin Blanzy we Francji kończy zbiórkę darów dla dzieci z Ukrainy do przygotowanego domu dla dzieci w niewielkim Ostrowąsie (w okolicach Torunia) oraz dzieci rozlokowanych w prywatnych mieszkaniach w Lublinie. W specjalnym transporcie, który wkrótce przyjedzie do Polski, prócz darów dla dzieci przebywających w placówce w Ostrowąsie, znajdzie się również specjalistyczny sprzęt sportowy i sprzęt do działań artystycznych. W pracy z dziećmi z Ukrainy wykorzystają go studenci Kognitywistyki UMK.

Cieszymy się niezmiernie, że pierwsze rodziny uchodźców z Ukrainy (w tej chwili mamy z dziećmi) już są w Ostrowąsie i zamieszkały w specjalnie wyremontowanym budynku. W Ostrowąsie spotkaliśmy wielu wspaniałych mieszkanców i wolontariuszy, którzy w niezwykłym tempie i z ogromnym poświęceniem wyremontowali i przygotowali dla dzieci z Ukrainy cały Dom Pielgrzyma. Jako Fundacja Let Arte włączyliśmy się w działania Michelin Blanzy, która przy wsparciu dyrekcji firmy, komitetu pracowników Michelin, już posłała do Polski (właśnie do Ostrowąsa) pierwszy transport darów. Za kilka dni do Polski wyruszy kolejny transport, który dotrze do nas w pierwszej dekadzie maja. Sprawy przesyłki i zbiórki we Francji koordynuje Lidia Gut z przyjaciółmi z Michelin.

Informacje o naszych działaniach pojawiły się we francuskiej prasie: „Journal Soan et Loire”, „L’informateur Bourgogne”, „Monteceau News”. Linki znajdziecie poniżej: